Co z tym piekłem? - komentarz do wypowiedzi o. Szustaka
89,751
Reddit
Czy piekło istnieje? Kto zostanie potępiony? Czy piekło nie sprzeciwia się Bożemu miłosierdziu? Dlaczego potępieni się nie nawrócą? - Na te pytania staram się odpowiedzieć w tym filmie.
ks. Szymon Bańka FSSPX

Wspomniane materiały o. Szustaka:
www.youtube.com/watch?v=uuUwo...
www.youtube.com/watch?v=yYBu-...
www.youtube.com/watch?v=mNXiD...

Szkoły Akwinaty:
szkoly.akwinata.edu.pl/pl

Polecamy wydawnictwo Te Deum:
www.tedeum.pl/

Komentarze
 • nietylkodupamnieboli
  nietylkodupamnieboli

  Stare to, ale może ze względu na ostatnie wypowiedzi o.Szustaka - jako że sam G przez swoje algorytmy podpowiada ten materiał - doczekam się pochylenia się nad następującymi zagadnieniami: - Skoro człowiek grzeszył w czasie, dlaczego kara jest wieczna? Odpowiedź na tak postawione pytanie padła w tym materiale co prawda więc doprecyzowuję: dlaczego cierpienie wymierzone jako kara trwa przez wieki skoro nawet "przyjemności" winy były ograniczone, a skutek grzechu w postaci czyjejś krzywdy również ma swoje ograniczenia czasowe? Innym jest grzech zgorszenia, który może skutkować w wieczności pozbawiając życia wiecznego tego zgorszonego. Tenże grzech został w Objawieniu szczególnie uwypuklony włącznie z karą, gdzie najokrutniejsza kara śmierci nawet jest przedstawiona jako akt miłosierdzia wobec człowieka, który miałby się dopuścić zgorszenia, byleby go tylko przed tym uratować. Zrozumiałym jest, że ten, który całym sobą nie chciał przyjąć łaski życia wiecznego, nie może żyć na wieki z Bogiem, a więc czeka go wieczna śmierć. I tym jest potępienie. Zrozumiałym jest również, że wina musi być ukarana, przy czym sama śmierć - niebyt - jest stanem wiecznym. Wieczne cierpienie to nie jest śmierć, ale żywot dostarczający samych okrucieństw. - Jak Bóg, który jest Miłością, mógłby zdecydować za człowieka czy anioła zaryzykować możliwością wiecznego jego cierpienia w akcie jego stworzenia? Jako ewentualny rodzic, widząc po samym sobie jak dzieci mogą być niewdzięczne wobec rodziców, mogę zaryzykować ból doświadczenia tej niewdzięczności i nieposłuszeństwa dziecka. Mogę też zaryzykować to, że w czasie swego życia oprócz doświadczenia piękna i dobra, będzie doświadczało zła, bólu i brzydoty. Ale jeśli w perspektywie będę miał wieczne cierpienie tego dziecka, to czy się zdecyduję na to by przyłożyć ręki do powstania tego życia? Zwłaszcza, że łatwiej jest dostąpić potępienia, jak sam zaznacza nasz Pan? - Jak ktoś, kto nigdy nie istniał w wieczności, ale istnieje w czasie, może zaistnieć w wieczności bez zjednoczenia z Tym, który jest Wiecznością? Zbawiony jest zjednoczony z samym Życiem. Potępiony jest odłączony od Boga, a więc nie może trwać. Jest wrzucony w niebyt, bo nie istnieje byt poza Bogiem. Jeśli trwa na wieki, to trwa w Bogu, bo nie ma innego miejsca do istnienia. A więc Bóg utworzyłby w Sobie niebyt jako miejsce całkowicie pozbawionego bytu? W takim razie Bóg sam Sobie zadawałby cierpienie, co zresztą pewnie czyni karą nawet czasową. Ja wiem, że powyższe zagadnienia wymagają raczej umysłu wytrawnego filozofa niż choćby najbardziej wykwalifikowanego teologa, ale może jednak teologia ma już opracowane na nie odpowiedzi? Pozdrawiam, S.

 • lucyna kleina
  lucyna kleina

  Proszę mi powiedzieć co stanie się z klechami ZBOCZECAMI.

 • lucyna kleina
  lucyna kleina

  Absurdalne, jakie PIEKŁO. Pozdrawiam

 • Ijon Tichy
  Ijon Tichy

  Bardzo dziękuję za ten materiał. Biłem się z myślami od dłuższego czasu, jak ktoś zbawiony może się cieszyć zbawieniem mając świadomość istnienia potępionych. Zwłaszcza, że potępieni mogą być bliskimi. Dokonali takiego wyboru. A skoro tak wybrali... Matka Trynkiewicza uznała jego bestialskość już za tego życia..

 • Waldi Tu
  Waldi Tu

  Ksiądz tak fajne i lekko mówi o obrazowym traktowaniu słów Jezusa Chrystusa dotyczących kategorycznej walki ze złem (odcinanie rąk itp.) Świetnie, bo jakże by inaczej, przecież mamy 21 wiek. Ale jeszcze za czasów mojego prapradziadka, w Fordonie (dzisiejszej dzielnicy Bydgoszczy) kilkaset młodych, pięknych dziewczyn zostało w okrutny sposób zabitych, również przez księży katolickich, za czary i obcowanie z diablami. Tak się teraz fajnie mówi, że słowa Jezusa Chrystusa należy traktować przenośne, jednak aż do czasów mojego prapradziadka właśnie to przesłanie Chrystusa o bezwzględnym traktowaniu zła było niejednokrotnie przesłanką do okrutnego mordowania ludzi uprawiających czary.

 • Piotr Szaroleta
  Piotr Szaroleta

  Katolikiem jestem..niebo..kraina przecież..dobra,dlatego ..niebo..Jezus jest miłością,mądrością...porzućmy zwady,a módlmy się o rozeznanie...badżmy przyjaciółmi Jezusa

 • Krzysztof Dobrzycki
  Krzysztof Dobrzycki

  Gdyby nie było piekła ,Niebo nie miałoby sensu.

 • Krzysztof Dobrzycki
  Krzysztof Dobrzycki

  Szostak jest protestantem i tyle.

 • Piotr Szaroleta
  Piotr Szaroleta

  Ja wiem,jaka jest natura Pana Jezusa,modlę się,wołam,i chwalę... modlitwa może ukoić każde serce,każdy ból,rozdarcie,sprawić,by sens zakwitł..bo modlitwa,to przyjażń,to relacja,poznawanie, już nie trzeba więcej słów tutaj ...Wy,katolicy,którzy jesteście nazywani czasem błądzącymi-wołajcie, mówcie do Pana,módlcie się,do Niego,poznając Jego,Jezusa i Boga ,i módlcie się za innych, braci smutniejszych

 • Ryszard Trojnar
  Ryszard Trojnar

  Wczoraj w dniu ,,Bożego Ciała, , wszyscy Święci odprawili egzorcyzm nad Polską , na polecenie Jezusa Chrystusa.

 • Peter Lefowitz
  Peter Lefowitz

  Po co Bòg stworzył Hitlera wiedząc co on uczyni ? Przecież jest Bogiem i zna nasze serca , losy , wybory początek koniec już przy narodzeniu. Można powiedzeć że zło i grzech jest ceną naszej wolności , ale jaka jest Boża sprawiedliwość , miłosierdzie ( i stwierdzenie że Bòg jest miłością)jeżeli ceną wolności jednego była šmierć 60 ml ? Nie trzyma się to wszystko kupy.Jaką apologetykę tu zastosować i jak nie mieć wrażenia że nawet nasza 21 wieczna moralność jest wyższa od moralności Boga bibli Jahve w ktòrego wierzymy?No i że taki Bòg jest po prostu zły ? Wg bibli Bòg stwarza ludzi - jednych do zbawienia innych do potępienia - tylko dla własnej chwały .

  • Peter Lefowitz
   Peter Lefowitz

   pleyes.info/port/wideo/uoCxcIqbnnunlYc

  • Peter Lefowitz
   Peter Lefowitz

   Sama idea trujcy - trynitaryzm , już jest nienormalna i sprzeczna sama w sobie ..Powoduje zamiane bytu z osobą ( chociaz kościòł twierdzi że tego nie robi to jednak to robi ).Powoduje to " stwarzanie rużnych Bogòw na rużne okazje " Na wszystkie klopotliwe pytania kosciol odpowiada że " działa z natch ducha św " i ty masz się wypchać i tyle . Źe dziala z natch ducha sw twierdzi tez kilkaset rużnych denominacji chrzescijanstwa ...Papież Jp2 w liscie do , prof Coyna po seri konferencji nauka wiara , napisał : " Księga rodzaju to kosmologia sumeryjska i wczesniejsze legendy , podania chaldejskie oczyszczone z wielobòstwa na potrzeby utworzenia księgi rodzaju i nowej plemiennej religi - judaizmu." Można by dodac " legendy sumeryjskie z ktòrymi zapoznali sie Hebrajczycy w trakcie niewoli babilonskiej" Poza tym i chrzescinanstwo i judaizm bylo tak prymitywne intelektualnie duchowo że az trudno bylo o cos je oprzec żeby trzymalo sie kupy, dla tego oparto o filozofie grecka Platona., o grecki.Logos , Pneume , platonskie niebo , itd...No i to tylko dzieki uratowaniu przez arabòw dziel greckiej filozofi z pożaru bibljoteki aleksandryjskiej. Oczywiście religia wiara w Boga jest jedną z ciekawych propozycji na pytania bez odpowiedzi .ale to że my chcemy żeby coś bylo tak jak sobie wyobrażamy.,nie znaczy że takie jest.

  • Peter Lefowitz
   Peter Lefowitz

   @Piotr Szaroleta Eee ja myślę że to bajki dla ciemnoty...My katolicy mamy życzeniowe podejście do bibli ( np coś tam jest czarne , a my mowimy ze biale...)To juz protestanci są uczciwsi w pokazywaniu Boga bibli Jahve..Ale ani jedni ani drudzy nie zauważają że Bòg Jahve jest zły.Np nakazuje czystki etniczne branie niewolnic sexualnych, branie niewolnikòw , ofiary z ludzi każe kłamac prorokom ,prześladuje homosexualistòw.Dzieci babilończykow karze rozbijac o skaly..itd etc...Kosciol katollicki to czyta widzi i mòwi ze ten Bòg " jest miłoscia " , a żeby było śmieszniej jezus powołuje sìe ze jest jego synem ....Tak go jego ojciec ukochal że kazał ukrzyżować 🤣...Brednie dla pastuchòw z epoki brązu..Moralnosc etyka dzisiejszych chrzescijan i ateistòw jest wyższa od moralnosci boga w ktorego wierza...To nie dobra nowina ale groteska .Sadomasochistyczny teatrzyk grozy.Na szczescie ludzie odchodza od zabobonòw a ewolucja jest faktem..Myli pan wolę z wrażeniem wolnego działania...Ja uważam że chrzescijanstwo a szczegolnie katolicyzm to forma gnozy " dla ludu". 99% naszych polskich katolikow nigdy nie przeczytalo bibli i nie wie co tam jest ...( i dobrze bo straciło by wiarę...) Wyszynski tworzyl kosciol po 45 roku jako jednoczacą naròd opozycję do komuny .Taki model sie sprawdzil .Ale nie byl to kosciol oparty na moralnosci znajomosci wiary bibli czy chociazby katechizmu kosciola katolickiego .Byl to kosciol ludowy., kulturowy " tradycja " cepelia , jasełka .Myśle że prawdziwa wiara jest wtedy kiedy ktos sie zapozna w co naprawde wierzy ,zobaczy ze to absurd i DALEJ WIERZY.. ( a niestety to jest absurd i kupy sie nie trzyma)..No.ale w koncu w cos wypada wierzyc..Ludzie wierza w takie glupoty że z dwojga zlego lepiej wybrac.chrsescijanstwo

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Patrzę też,choć nie zawsze tak było- przez pryzmat wieczności: Cierpienie- Jezus cierpiał...wszystko ma sens w Bogu...ja też nie mam zdrowia,ale znajduję sens...pozdrawiam serdecznie brata,bo wszyscy jesteśmy,obyśmy zawsze byli braćmi...życzmy sobie zawsze Łask Bożych..

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Pozdrawiam serdecznie Pana,nic nie jest łatwe,ale z Bogiem,proszę mi wierzyć ,,otwiera się cudowna przyszłość"

 • Ryszard Trojnar
  Ryszard Trojnar

  Księże , co czynisz jest dobre,. ja gdy piszę i odpisuje , pytam czy otrzymam zgodę na słowa które używam . ... ... Fałszywy prorok to ten co mówi od siebie.... zbawieni będą tylko ci którzy , uczestniczą w Eucharystii.

 • Anna Wieczorek
  Anna Wieczorek

  Ojcze Posłuchaj Rysia,Pawlukiewicza i Szustaka i Nowaka.....potem posłuchaj siebie i pomyśl.Życzę Ci dużo łask Bożych

 • Anna Wieczorek
  Anna Wieczorek

  Dlaczego Ojcze nie potrafisz mnie przekonać?

 • Jerry Ndjdjd
  Jerry Ndjdjd

  Biblia mowi ze jesli ktos za zycia nie uwierzy w Jezusa Chrystusa ( nowo nienarodzi) to po smierci jego dusza pojdzie do piekla od razu ( nie ma zadnego czysca w Biblii) Pieklo jest przejsciowe dla dusz ktore nie uwierzyly , I beda tam az do sadu ostatenczego gdzie wszyscy dostana ciala takie samo jakie mial Jezus po zmartwychwstatniu , I ci ktorzy przyjda z piekla I ci ktorzy uwierzyli w Jezusa( sprawiedliwi) wszyscy stand przed tronem Boga , Jezus Chrystus wrzuci w jezioro ognia I siarki diabla I jego proroka I I wszystkich ludzi ktorzy nie uwierzyli w Niego na wieczne meki!!!! To wszystko co napisalem jest W Pismie Swietym !!! Sad Ostateczny jest opisany w Apopkalisie Jana , Natomiast o Porwaniu kosciola jest w ew Mateusza I Apostol Pawel o tym pisze w Liscie do Efezjan , ( Jezus przyjdzie na oblokach najpierw wszyscy ktorzy zmarli w Jezusie Chrystusie dostana ciala I spotkaja sie z Jezusem a dopiero pozniej zywi ludzie ktorzy beda zyli w tym czasie I beda( nowo narodzeni) dostana nowe ciala I wzbija sie w powietrze!!! Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 • Jerry Ndjdjd
  Jerry Ndjdjd

  Banka ty mow ludziom cala prawde ,powiedziales przypowiesc o Panie mlodym I jego Pannach mlodych !!! Ta przypowiesc jest moi mili o porwaniu kosciola!!! Nie o sadzie ostatecznym, O porwaniu kosciola jest film "pozostawieni " albo left over po angieslku, Apostol Pawel o tym porwaniu mowi w liscie do Efezjan a Watykan cisza!! Jezus przyjdzie na oblokach I porwie swoj kosciol ,ludzi wierzacych w niego , A nastanie Antychryst przez 7 lat a dopiero pozniej bedzie Sad Ostateczny!!! Pozdrawiam serdecznie Czytajcie ludzie sami Pismo Swoete nie sluchajcie tego zwodziciela

 • ola fasola
  ola fasola

  Podział ludzkości jest jasny: jedni do idą do życia a inni do potępienia, które jest przeciwieństwem życia. Byt jako nagroda a niebyt jako kara. Obawiałabym się Boga, który jest miłością obciążać pragnieniem karania ludzi wiecznym ogniem za relatywnie chwilowe błądzenie. W Biblii Stwórca sam mówi o sobie, że to nawet mu na myśl nie przychodzi.

 • Katarzyna Sacha
  Katarzyna Sacha

  Szkoda ze ksiadz skupia sie na ocenianiu ,to chyba tez grzech,i to publics nie,ma ksiadz problem prosze sie z o.Szustakiem spotkac i pogadac

  • Katarzyna Sacha
   Katarzyna Sacha

   @Dorota J. prosze Cie,chyba nie wiesz co piszesz,ocenia .

  • Dorota J.
   Dorota J.

   Ocenianiu? Ksiądz prostuje i ostrzega przed fałszywymi naukami. To samo robili apostołowie.

 • Dorota Zofia
  Dorota Zofia

  Takich księży nam potrzeba . Dobrze się słucha mądrych myśli.

 • Elzbieta Perczak
  Elzbieta Perczak

  Wszystko racja,ale kto śledzi wypowiedzi o.Adama "na languście",to wszystko to,o czym tutaj mówi ksiądz,było bardzo rzetelnie i i wiernie z Biblią,poruszane i omawiane. Polecam kanały z o.A.Szustakiem,bo tam płynie wszelka rada jak trzymać się nadziei,żeby uniknąć piekła. Jego sposób przekazu bardziej trafia do ludzi,niż inne. To o.Adam mówi głośno i odważnie o błędach w Kościele św. Pytanie-po co? Aby uratować sens wiary przez miłość.

 • Barbara Augustyniak
  Barbara Augustyniak

  Dlaczego Ksiądz ciągle traci czas na atakowanie ojca Szustaka

 • Leonsjo1977
  Leonsjo1977

  Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus Bóg Zapłać za prostowanie tych herezji . Fajnie jakby więcej było takich odważnych pasterzy, którzy będą odkłamywać te herezje i zdejmować klapki z oczu zaślepionym lukrowanym Katolicyzmem Szczęść Boże Wszystkim Super wykład

 • Beata Krzyszkowska
  Beata Krzyszkowska

  Nie lepiej ksiedza energie poswiecic na pomoc i wsparcie ludziom, a nie ma to co tu slychac? Po co to ? My jestesmy myslace istoty i nie potrzebujemy adwokatow?

  • Oriax Heloth
   Oriax Heloth

   @Elżbieta Głogowska Lubi marnować czas na religijne pierdoły, pomaganie innym do nich nie należy.

  • Elżbieta Głogowska
   Elżbieta Głogowska

   To poco tu wlazlas i słuchasz ,poświęć swój czas na pomaganie innymi

 • Ela Tos
  Ela Tos

  Dzieki za wyjasnienia.Dzieki za takieko kaplana Boze Ojcze.

 • Kor Pa
  Kor Pa

  Żałuję bardzo, że Polska jest dalej katolicka. Proponuję zajrzeć do źródła, czyli do Biblii. Pozdrawiam i życzę opamiętania się katolicy.

 • Stanislava Jancevic
  Stanislava Jancevic

  Po tych wszystkich wypowiedziach 'jutubowych', mam wrazenie,ze pieklo jest na ziemi....🤔

 • EL
  EL

  Co za debile minusują

 • Jerzol Mądry
  Jerzol Mądry

  Przecież o. Szustak co jakiś czas głosi nauki niezgodne z nauczaniem KK. Np., że zmarłe nieochrzczone dzieci idą na pewno do Nieba...

 • Miriam Lesik
  Miriam Lesik

  Księże x nie wypada z takim szyderczym uśmieszkiem tłumaczyć PISMA ŚWIĘTEGO, co chcesz przez to powiedzieć ze tylko czytasz, postaraj się wyjaśnić pewne nauki Pana Jezusa nie tylko czytać i szyderczo się wypowiadać. Mówisz o piekle z uśmiechem uważasz ze to tylko sprawa wychowawcza apostołów. Młody człowieku wyhamuj nie lekceważ pisma, życia i innych a przede wszystkim tych wszystkich uczonych w piśmie i tych którzy go za pośrednictwem ducha św. tworzyli przez stulecia! Amen.

 • Anita
  Anita

  Proszę Księdza, wobec tak powszechnej apostazji i ogromnego chaosu w świecie i w Kościele, wydaje się 99% ludzi pójdzie do piekła. Czy nie lepiej zatem raczej nie pouczać ludzi o nauce Kościoła, żeby ich grzech nie był tak wielki, żeby nie był świadomym, ale raczej niezawinionym, bo wynikającym np. z braku porządnej katechizacji zaniedbaniem? Tym bardziej, że jak wynika z jednego z objawień Fatimskich, Matka Boża powiedziała o zmarłej dziewczynce, że będzie w czyśćcu do końca świata. Jeśli taka mała dziewczynka zasłużyła na taką straszną karę, to jak mają uniknąć piekła inni grzesznicy? Bardzo mnie ten problem niepokoi, spędza sen z powiek.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   A czy Niebo Wspaniałe ,potrafi ktoś opisać,a czy Miłość Boga na wieczność,nie jest tym Darem Najlepszym...pozdrawiam miło,proszę tak się nie martwić...Wieczność czeka...jak to mówią.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Ale Bóg Jest Miłością,Mądrością i Sprawiedliwością...to,co przechodzimy za życia,ale i w czyśćcu,to dla Bożej Chwały a naszej radości w Niebie...wierzę

 • Monia Monika
  Monia Monika

  Bóg zapłać!

 • Karol Dobrzalski
  Karol Dobrzalski

  Panie Piotr Szaroleta, ja jestem dociekliwy i muszę analizować, bo chce mieć pełną wierzę o tej ofercie, ktrórą podaje Kościół⛪ katolicki w imię Boże, nie kupuje 🐱🐈Kota w worku, pozdrawiam i z Bogiem😇!!

 • Piotr Szaroleta
  Piotr Szaroleta

  Pozdrawiam Księdza,tak bardzo jest dziś potrzebna modlitwa za świat...Pan Bóg Niech Błogosławi.

 • Marek Freeman
  Marek Freeman

  ❤️ 😇

 • Mariusz Salamon
  Mariusz Salamon

  Dziękuję za księdza postawę ;)

 • GEORGE BREAK
  GEORGE BREAK

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Mam pytanie nie związane z tym odcinkiem..proszę o sprecyzowanie czy wierny może przyjmować Eucharystię pod dwoma postaciami ? Słyszałem opinie że tylko można przyjmować Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa natomiast Krew Przenajswietszą może pić tylko kapłan. Czy to prawda ?

 • Beata Krupka
  Beata Krupka

  BÓG ZAPŁAĆ 💙➕💙. Proszę o modlitwę za mnie . DZIĘKUJĘ.🙏🌿🌱🌴🪔🕊️

 • Tadeusz Stadnik
  Tadeusz Stadnik

  To tylko spekulacje,i straszenie ludzi czysty biznes.

 • Hela Ostrowska
  Hela Ostrowska

  A co z istnieniem czyśćca? Bo o tym chyba nic nie ma w Piśmie Św.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   @DM Nie znamy historii współpracy łaski Bożej z tzw.dobrym łotrem,nie znamy stanu jego duszy,serca,wtedy...ja bym nie sądził po tym zdaniu od Jezusa,że czyśćca nie ma...Z serca pozdrawiam Pana,lecz przy swojej wierze katolickiej pozostanę ,pozdrawiam i proszę się nie gniewać.

  • DM
   DM

   @Piotr Szaroleta Czasami emocje nami ponoszą , szczególnie w sprawach wiary. Ale to jest temat ważniejszy niż wszystko inne . od tego zależy nasza wieczność. O ile ludzie, którzy nie mieli dostępu do Pisma Świętego mieli jakieś usprawiedliwienie to obecnie nikt takiego usprawiedliwienia nie ma. Pismo Święte jest ogólnie dostępne.

  • DM
   DM

   @Piotr Szaroleta Katolik wie, że czyściec istnieje bo to nauczył go kościół a katolik tego nie sprawdził. KRK okłamuje swoich wiernych twierdząc, że ofiara Jezusa Chrystusa to za mało, aby móc być zbawionym. KRK kłamie twierdząc, że istnieje coś takiego jak czyściec, gdzie ludzie muszą cierpieć z woli Bożej po swojej śmierci, aby ostatecznie dostąpić zbawienia. Doktryna o czyśćcu została wprowadzona ze względu na chciwość i pieniądze, nie ze względu na dobro ludzi. Wystarczyło jedno wyznanie łotra, wypływające z wiary w Jezusa, żeby otrzymać zapewnienie, że znajdzie się on z Panem w raju jeszcze tego samego dnia. Nie musiał doświadczyć żadnych dodatkowych cierpień za życia lub po śmierci, aby osiągnąć zbawienie. Pan Jezus nie powiedział, dziś jeszcze będziesz w czyśćcu, lecz "Dziś ze Mną będziesz w raju." A łotr był nazwany łotrem nie bez powodu, uczynki jego zaprowadziły go na krzyż i on tego nie podważał. A więc wiara w doskonałą ofiarę Chrystusa może dać nam zbawienie. To jest dar od Boga, do tego daru nic nie możemy dodać ( docierpieć, dopłacić czy dopracować) Nauka o istnieniu czyśćca czyni ludzi grzesznymi, ponieważ są przekonani, że mają drugą szansę dzięki temu,że rodzina ich z czyśćca wykupi.( do tego służą między innymi msze gregoriańskie)

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Bo,z całym szacunkie.,i przepraszam za słowo ,,głupota"- jeśli miałoby się tak dziać,że ludzie nie modlili się za duszę czysccowe ,bo nie znali czyśćca,to przecież też nie było zawinione przez zwykłych wiernych,a Bóg,On przecież Jest Wszystkim...i przepraszam Pana raz jeszcze za złośliwy sposób wypowiedzi mojej...pozdrawiam Pana,wszystkiego dobrego.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   @DMKatolik wie,że czyściec istnieje( a nie ,,rzekomo" itd,. Itp.. ) A głupotą jest sugerować,że sprawiedliwość mądrość i ,miłość Boża w stosunku do dusz czyśćcowych,jest upośledzona z powodu tego,że jak sugeruje Pan- przez jakiś czas brakowało modlitwy za nie

 • Hela Ostrowska
  Hela Ostrowska

  Spotkałam się z teorią, że wszyscy po śmierci idą do Boga, bo on nas wszystkich kocha i nie chce naszego cierpienia, a piekło człowiek stwarza sobie tutaj na ziemi.

 • B M
  B M

  Rz.10,9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. 10,10 Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.

 • Renata Gorczyca
  Renata Gorczyca

  Ludzie,jak nie chcecie skończyć w psychiatryku to zachowajcie w miarę najmożliwszy dystans od tej chorej religii która chorych psychicznie produkuje taśmowo. Radze się zastanowić

 • Renata Gorczyca
  Renata Gorczyca

  Piekło to przeżywają ludzie chorzy psychicznie.Tacy też widzieli piekło bo mieli objawienia proporcjonalne do swojego życia i chorego środowiska.Jeśli ktoś cierpi i w tym żyje,ma środowisko które to potęguje to nic dziwnego że wierzy w jakieś wieczne piekła.Taki człowiek nie widzi wyjścia z trudnej sytuacji bo jego mózg jest tak przesiąknięty pesymizmem że nie widzi tego co jest o krok. Niestety religia katolicka zawsze pogłębiała choroby psychiczne a to niestety przekazywane jest komórkowo w genach co nie oznacza że nie do zmiany. Urojenia o piekle mieli szczególnie ci co przebywali za dużo w klasztornym grzybie. Co grzyb może zrobić z mózgiem? No nie trzeba się długo zastanawiać to widać w środowisku kościoła,który przebija sam siebie. Jak można powtarzać słowa kogoś kto coś mówił,nikt dokładnie nie wie co bo każdy powtarza inną wersję ale wszyscy się boją bo może jednak te albo te słowa są prawdziwe.To jak loteria albo głuchy telefon.Bezdenna głupota.I jeszcze w udział w tej głupocie wplątuje się maleńkie dzieci które od najmłodszych lat są ku tej głupocie hipnotyzowania a potem jako dorośli nie potrafią ułożyć sobie życia bo nikt nie utrzyma relacji z idiotą który wierzy w takie rzeczy i do tego niszczy psychikę dziecka czymś takim. Toteż często tacy ludzie odrzuceni przez społeczeństwo lądują w psychiatrykach uważając się za wybrańców bożych albo jezusów. Typowy objaw choroby psychicznej.Syndrom boga. Szkoda słów.

 • Magdalena Biedroń
  Magdalena Biedroń

  Dopiero dzisiaj trafiłam na ten kanał.Jak dobrze ,że są tacy księża! Dziekuję Ci Jezu za księdza Szymona.Miej go w swej opiece.

 • Karol Wołonciej
  Karol Wołonciej

  Czyli zadnych dowodow ale same dogmaty xd jak mozna was traktowac powaznie

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   I ja nie szukałem przez lata...bo mój ojciec pił,bo byłem gnębiony w szkole,bo zawiedzione miłości,bo moja samotność pół życia...gdzie był Bóg...ale proszę, bez przekąsu miłego Pana ..zawsze do Boga tęskniłem...ale brak mi było wiary i wytrwałości w wierze ..modlitwy...teraz Boga znalazłem wreszcie...pozdrawiam Pana serdecznie,optymizmu życzę..

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Dowody...? Dla mnie to modlitwa a modlitwa,to bliskość z Bogiem.. Czemu ateiści nie znależli Boga? Bo nie szukają bliskości z Nim,poprzez modlitwę...bliskości. Człowiek wyznacza,jaki powinien być Bóg,oraz co jest mądre...człowiek wie wszystko...żałosne.

 • Karol Wołonciej
  Karol Wołonciej

  Ale porozmawiamy czy beda jakies empiryczne dowody a moze tylko jakies wizje zdewocialych ludzi?

 • Anna Lenartowicz
  Anna Lenartowicz

  Szalenie logiczne. Wysłuchałam z ogromną uwagą. Gratuluję wiedzy i wyczucia tematu.

 • Zyg Maszél
  Zyg Maszél

  Św.Faustyno módl się za nas , ty która widziałaś wielkie zło . Jezu ufam Tobie , na wieki wiekòw Amen

 • Hedeedthisforyou
  Hedeedthisforyou

  Droga jest wąska... niewielu ją znajdzie...

 • Olim Olim
  Olim Olim

  Ludzie otwórzcie oczy!! To fałszywy prorok za kasę! Czy ksiadz dany od Boga tak się zachowije? Krytykuje innych-- sieje nienawiśc,uprzedzenie do księży,!! Co on może wiedzeć o piekle,? Kazdy kogo Bóg powoła do wieczności,dopiero się dowie o piekle, ten człowiek on nie ma daru być księdzem, !! To kazdy może sobie przeczytać,wstawia się wyoutube żeby brać kase za ogladalność,to jest cwaniaczek dla kasy,POSŁUCHAJCIE MADRYCH OD BOGA KSIĘŻY, KSIADZ KOCZWARA,KSIADZ GUZ, KSIĄDZGLAS, KSIĄDZ NATANEK,KS.WOŻNICKI,KS.KNEBLEWSKI, NIEZYJACYJUŻ KSIADZ PIOTR PAWLUKIEWICZ, KS.POPIEŁUSZKO, KS.BISKUP,WYSZYŃSKI ITD. NA TEGO SZKODA CZASU.

 • warheart90
  warheart90

  A co z samobójcami? Pytam dlatego, że czuję misję wykrwawienia się przez gardło - chodzi o Zmartwychwstanie. Wierzę, że Bóg ode mnie tego oczekuje, jako kozła ofiarnego - dosłownie. Czuję, że jeśli tego nie dokonam, to właśnie wówczas zostanę potępiony. Bogowie płacą krwią i życiem, patrz Jezus. W 2016 roku pisząc swoją Teorię Wszechświata, w nocy intensywnie o niej myślałem. Poczułem chłód i gorąc które się przelały przez moje ciało. Doznałem olśnienia i napisałem pod teorię która w pewien sposób tłumaczy czym jest życie po życiu, możliwe, że i samo Zmartwychwstanie. Na następny dzień stało się coś dziwnego ze mną. W stresie spowodowanym nie wiem czym, wziąłem z sobą krzyż, sylwetkę Jezusa (wierzę, że krzyże powinny być "puste", a jeśli to niemożliwe, to powinny leżeć) i wybiegłem z domu. Umyłem twarz w kałuży, nasmarowałem tatuaż błotem (mam taki sam tatuaż na szyi z prawej strony jak avatar) i poszedłem w losowym kierunku. Idąc zawył silny wiatr, mimo, że ogólnie bylo bezwietrznie, zacząłem kaszleć aż zakręciło mi się w głowie, a po kaszlu powiedziałem sam do siebie "stało się". Wróciłem do domu bez żadnego stresu, lęku czy czegoś podobnego... Albo naprawdę mam misję do wypełnienia, albo jestem opętany, albo pier*****ęty...

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Módl się do Pana Jezusa,z Nim żyj w przyjażni,dla Niego miej czas...poznawaj Jego Kościół...Modlitwa...kochany bracie..gdyby ona była czczym powtarzaniem formułek i myśli w nicość- tak tylko,niczym auto sugestia,czy hipnoza -to nie miałoby to sensu żadnego. Modlitwa,ją Jezus Słyszy ,ale Ty,my wszyscy..nasz rozum za mały,by zrozumieć całą mądrość Bożą...więc nie zniechęcaj się .W necie masz multum świadect ludzi,którzy przylgnęło do Boga..

 • warheart90
  warheart90

  W 2016 roku miałem sen-wizję piekła. Piekło jest tu, na Ziemi. Ogień piekielny to Słońce.

 • Dorotaa
  Dorotaa

  Proszę Księdza, chciałabym wiedzieć, dlaczego ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną i spotkali Jezusa opowiadają często, że mieli jeszcze wybór między dobrem a Złem?

  • Karol
   Karol

   Śmierć kliniczna to nie jest śmierć.

 • kornel zydowicz
  kornel zydowicz

  Obecnie powszechnie głosi się teorię, że w momencie śmierci Bóg daje człowiekowi wybór między zbawieniem a piekłem. Tak jakby nie życie człowieka i jego decyzje, a ten jeden wybór w chwili śmierci miał wpływ na zbawienie. Jakby Ksiądz do tego się ustosunkował ?

  • Karol
   Karol

   @kornel zydowicz O zbawieniu decyduje czy w chwili śmierci człowiek był w stanie łaski uświęcającej. A po śmierci już nie ma nawrócenia.

  • MafoX
   MafoX

   @kornel zydowicz Dusza umiera wraz z ciałem. Dusza nie jest nieśmiertelna.

  • kornel zydowicz
   kornel zydowicz

   @MafoX Może nie jasno się wyraziłem, chodzi tu o moment śmierci, czyli gdy człowiek właśnie umiera i dusza jest jeszcze połączona z ciałem.

  • MafoX
   MafoX

   Wcale nie prawda Dusza w świetle Pisma Świętego umiera i grobie nie ma żadnej przemiany i czeka on na dzień zmartwychwstania.

 • AdaK
  AdaK

  Jakoś ciężko jest mi przyznać, że ktoś podejmuje świadomą decyzję odrzucając przykazania, kiedy nie ma pewności czy "oferta" w ogóle jest prawdziwa. Może byłoby inaczej gdybyśmy byli pewni, że Bóg istnieje. Na takiej samej zasadzie podjęliśmy świadomą decyzję o odrzuceniu nakazów Allaha, a nie oszukujmy się, wynika to głównie z tego w jakiej kulturze się wychowaliśmy.

 • Wacław Lubiński
  Wacław Lubiński

  Księże Szymonie, serdeczne Bóg zapłać za tą kolejną Katechezę. W konsekwencji wiele pracy nad mym duchem przede mną. Pozdrawiam .serdecznie

 • Prawda
  Prawda

  Bóg zaplac za slowa Prawdy. Kto odpowie za tych ktorzy sluchaja innej "prawdy" kapłanów kk i postępując wg ich nauk przechodzą przez cale zycie szeroka bramą. Wielu ludzi zyje w grzechu cudzołostwa w "modnych" zwiazkach partnerskich w tym homoseksualnych ufajac w nauki niektorych kaplanow kk mowiace o tym, ze Bog jest Miloscia i dlatego nie potepia milosci?

 • H K
  H K

  Bez wątpienia jest to bardzo ważne. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Mam pytanie dotyczące modlitwy np. za najbliższych, którzy mają problemy dotyczące wiary, czy modlitwa za te osoby może je uwolnić od kary piekła. Bóg zapłać.

 • Prze Nim
  Prze Nim

  Piekło jest, piekło istnieje! Bo gdzie podzieją się wszyscy ci co nie są katolikami!!! Taka jest tradycja Kościoła katolickiego. Poza Kościołem nie ma zbawienia. Współczuję katolikom...No i ten wasz Bóg...miłości...

  • Prze Nim
   Prze Nim

   @MafoX Otóż to!

  • MafoX
   MafoX

   @Prze Nim To KKK jest niezgodne z Pismem Swietymc

  • Prze Nim
   Prze Nim

   @MafoX Ja nie piszę o Piśmie Świętym lecz o tradycji Kościoła katolickiego.

  • MafoX
   MafoX

   Poza Kościołem nie ma zbawienia ? Co ty piszesz ? Tyt 2:11: "¹¹ Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi," Jezus daje nam zbawienie i to on jest łaską zbawienia nie Kościół.

 • Karol Dobrzalski
  Karol Dobrzalski

  To jest Atawistyczne myślenie Szymonie, że człowieka będzie się zgadzał, z Bogiem😇 co do wyroków potępienia, bo ujrzy całą prawdę o jego przyczynie, twoja teza jest fałszywa Szymonie, bo zakłada że człowiek będzie pozbawiony, nieważne jakimi sposobami, 1wolnej Woli, 2 Prawa do własnych uczuć i ich przeżywania i ich wyżarzania, 3 tak postawiona teza czyni z Istoty rozumnej, (a zakładam że w Niebie jest, jakiś Rezerwat leśny dla ludzi rozumných), bezmyślny AUTOMAT, ROBOCOP, który otrzymał Oprogramowanie, na jedno kopyto każdemu, na podobieństwo "Absolwentów Obozów Reedukacyjnych pod auspicjami Waffen-SS, albo NKWD, 4, ukaranie potępieniem Wiecznym być może nie stoi w sprzeczności, z logiką Bożej Sprawiedliwości, tego nie wiem, ale nie sądzę żeby Bogu zależało na tym aby, jakimkolwiek sposobem zawładnąć w sposób absolutny , umysłami i 💘uczuciami ludzi rozumných w Niebie, 5 twoja teza czyni z Boga istotę zależną od jednego z Jego przymiotów, od przymiotu sprawiedliwości, 6 wobec powyższych faktów jakie podałem, księże Szymonie odpowiedz mnie i innym OGLĄDACZOM twojego kanału, dlaczego Bóg😇🙏👼 w ogrodzie Eden, nie postawił przed drzewem poznania Dobra i Zła zbrojnych Aniołów, żeby tam 👉pilnowali jego owoców, przed ludźmi 😇 Pozdrawiam księże Szymonie, i życzę miłego dnia. Z Bogiem😇.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Pan twierdzi,że Bóg,jego Miłość może ograniczać....ale proszę miłego Pana,nie zna Pan,z całym szacunkiem Boga ..proszę się modlić. Pozdrawiam serdecznie Pana.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Bóg Jest Miłością,nie trzeba nic więcej wiedzieć...

 • Damian K
  Damian K

  13:30 no nie, Bóg nie daje tego co się każdemu z nas należy, gdyby nam dał to co nam się należy to wszyscy skończymy w piekle

 • sam22
  sam22

  Straszne rzeczy Ksiądz opowiada; nie dziwię się, że ludzie odchodzą od Kościoła, jeśli straszy ich się piekłem. A opowiadanie o piekle dzieciom to forma psychicznego znęcania się nad nimi. Wstyd.

 • Dobrawa ciekawostki dla ciekawych
  Dobrawa ciekawostki dla ciekawych

  Pozdrawiam.

 • Małgorzata Matuła
  Małgorzata Matuła

  Dlaczego tak młody ksiadz mówi tak pięknie,ma dar od Boga,ma wiedzę powinien znalas czas.dla dzisiejszej młodzieży ona jest zagubiona,nie wiernie pamięta nie umie słuchać nie mają czasu na takie rozmowy bo nie myślę o przyszłości,nie myślę o swojej duszy o przyszłości.. w niebie.

 • hedley775 H
  hedley775 H

  Trochę prowokacyjnie, ale jeżeli większość ludzi trafi do piekła, czy wtedy się nie okaże że projekt "człowiek" nie był do końca udany? Czy nie jest trochę niesprawiedliwe aby dawać nam takie ciało i konstrukcją psychiczną, które łatwo ulega pokusom i wypaczeniom?

 • Prze Nim
  Prze Nim

  Bez piekła nasza wiara daremna...

 • Old Lone Wolf
  Old Lone Wolf

  Na ojca langustę szkoda czasu, jemu po prostu odbiła palma, to nie duchowny, to celebryta.

 • Stachu Mistrzu
  Stachu Mistrzu

  Jak ktokolwiek jest w piekle lub w nim bedzie to NIE MA SENSU SIE ROZMNAZAC. BO LEPIEJ ZEBY CZLOWIEK SIE NIE NARODZIL NIZ MIALBY BYC POTEPIONY. Chyba jasno sie wyrazilem i jestem w stanie dopiac tego zamierzenia. Po smierci bede sie smiac z ogni piekel, byle tylko na siebie zarobic. ;o

 • Od zera
  Od zera

  Ech problem piekła teologicznie jest bardzo prosty do wyjaśnienia. Tylko fragmentaryczne nauczanie skrótowym katechizmem, wizje mistyczne pokazujące ognie demony i tortury a nie wyjaśniające jego celu i istoty, folklor i i protestantyzm wlewane do religii jak również nauczanie religii metaforycznymi obrazami a nie racjami rozumu powodują zatarcie obrazu. Piekło to miejsce na zło. Sprawiedliwość i miłosierdzie Boga wymaga ostatecznego oddzielenia dobra od zła, bytów bratających sie ze złem od dobrych. I piekło jest właśnie miejscem gdzie zło zostanie ostatecznie umieszczone. Jak ktoś pyta jak Bóg może być miłosierny i sprawiedliwy i zezwalać na miejsce kaźni... To jest człowiekiem mikrego rozumu. Bo "kaźń" i piekło to wyjaśnienie metaforyczne miejsca gdzie jest samo zło. A tam gdzie jest zło umieszczone ciężko spodziewać się żeby było miło. Z obcowania zła ze złem nic dobrego nie wyniknie poza złem właśnie. A Boga w tym nie ma i to nie on torturuje czy czyni to zło które tam ma miejsce.... Tylko ludziom miałkiego umysłu trudno zobrazować sobie problem zła. Dlatego miejsce jego umieszczenia przedstawia sie jako ogień wieczny a istoty tam bytujące jako włochate rogate trupie dzikie i zdeformowane aby miałki umysł mógł sobie przedstawić obrazowo że coś jest z nimi nie tak....

 • Sebastian Pabijańczyk
  Sebastian Pabijańczyk

  Sprawy eschatologiczne poruszone są w bardzo wyczerpujący sposób w książce "Eschatologia" ks Ziółkowskiego. Obecnie jest wydawana w wersji 3-tomowej, ale na Alledrogo można za grosze dostać stare wydania z lat 60-tych. Autor podejmuje kwestię tego, czy zbawieni będą w większości czy w mniejszości (sam skłaniał się do interpretacji pozytywnej o tym, że większość ludzi się zbawi). Wypisuje także wszystkie błędne teorie dotyczące potępienia w piekle (np apokastaza, metempsychoza, cykle wszechświata).

 • Mirka Rosnowska
  Mirka Rosnowska

  Najlepsze to ze Szustak powiedzial ze piekla nie ma a Pawel Adamowicz jest w niebie

  • Katarzyna Oracz
   Katarzyna Oracz

   Kto mówi takie nonsensy😷Biedny On❗

 • Z L
  Z L

  Czy to, że nie zgadzam się na sadyzm wzgledem kobiet i zmuszanie ich do rodzenia potworków, żyjących kilka dni od urodzenia to jest obraza Boga ? Czy to że Rydzyk (dla którego pedofilia księży jest ludzką, zwyczajną słabością) i biskup Michalik (według którego dzieci kuszą księży do pedofilli) budzą we mnie obrzydzenie, to jest wyrzeczenie się wiary ? A jeszcze ta sprawa tkzw. prof. Hazana, który oszukiwał kobietę, aby urodziła zdeformowany płód. Jak dla mnie Hazan to bydlak. Dla księży to bohater. Czy to jest wyrzeczenie się wiary ? CZAS POROZMAWIAĆ O KONKRETACH. OGÓLNIKI DOBRE SĄ DLA MANIPULACJI CZYLI OSZUKIWANIA.

 • Danuta Alisson
  Danuta Alisson

  paruzja.info/ 03.06.2013, 21:50 - Wasze pogańskie praktyki zawiodą was do Piekła 31.08.2013, 21:45 - Wielu z was, którzy mówią, że Mi służą, są niegodni tego, aby powstać i oświadczyć, że są sługami Bożymi 20.04.2014, 17:40 - Bóg Ojciec: Bardzo niewielu z was odrzuci jeden nowy światowy kościół, więc Moja Interwencja będzie szybka Widać wyraźnie, że Czas ziemski dobiega końca. Dziwię się, że BÓG JEST AZ TAK CIERPLIWY - tak długo poniżany i upokarzany przez Swoje Stworzenia, swoich wybranych - w MIŁOSIERDZIU SWOIM cierpi wytrwale czekając, że się opamiętamy - na próżno Jezu cierpiąc czekasz - bo człowiekowi bardziej po drodze jest szatan - choć nic nie obiecuje, jednak zło czynione drugiemu tak go ogłupia i pociąga, że nie myśli o swojej wieczności...

 • Ireneusz Szpak
  Ireneusz Szpak

  Powiedz dlaczego zjadacie ciało i pijecie krew, a rąk sobie nie odcinać i oczu nie wypływać

 • polski patriota
  polski patriota

  Warto mieć nadzieję powszechnego zbawienia.

 • Krzysztof Dariusz
  Krzysztof Dariusz

  Szustak robi mętlik jak się patrzy

 • Han Solo
  Han Solo

  Pozdrawiam 7

 • Arkadiusz R
  Arkadiusz R

  :)

 • Jan Polski
  Jan Polski

  Część Boże za naukę :)

 • Aneta Kn
  Aneta Kn

  Czyli, jeśli ktoś trafi do nieba, a jego bliscy do piekła, to ten z nieba będzie miał spokój wewnętrzny, że zadziało się sprawiedliwie, tak? Nie będzie czuł bólu, że jego ukochani cierpią?

 • Donald Richard Trump -Junior II
  Donald Richard Trump -Junior II

  Bòg zapłać.

 • Laura
  Laura

  Świetnie, że ksiądz powiedział o ukształtowaniu człowieka w momencie śmierci. Ile razy słyszy się, że można grzeszyć do woli a w chwili śmierci się nawrócić, boże miłosierdzie jest nieskończone i idzie się prosto do nieba. Otóż nie jest to takie proste. Analogicznie - jak ktoś leżący ciągle na kanapie miałby nagle wstać i przebiec maraton?

  • Dominik Batorski
   Dominik Batorski

   Ależ jest proste !

 • Jarosław Wieczorek
  Jarosław Wieczorek

  PYTANIE - czy po zmartwychwstaniu dusza potępiona - przebywająca w piekle - zostanie z niego wyciągnięta na ponowny Sąd - i potem tam wróci już z ciałem ? I w jaki sposób to ciało potępione będzie przemienione (?) - skoro przemienione zostaną także ciała ludzi zbawionych...

 • Marek Dragan
  Marek Dragan

  Od Szostaka i Hołowni zachowaj nas Panie Boże!

 • Marcin Gryko
  Marcin Gryko

  straszenie wiecznym cierpieniem nie jest dobrym środkiem wychowawczym. Jak byśmy ocenili ojca który grozi synowi śmiercią, jeśli nie będzie grzeczny? A w przypadku piekła w księdza interpretacji mamy o wiele gorszą karę niż śmierć.

  • Piotr Szaroleta
   Piotr Szaroleta

   Modlitwa,wiara,przybliża nas do Boga...pozdrawiam miłą osobę szczerze.

 • Modrzew Europejski
  Modrzew Europejski

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Proszę księdza, jak sprawa piekła się ma w przypadku np. indian z Południowej Ameryki, którzy nigdy nie mieli okazji poznać Pana Jezusa, albo jak sprawa się ma u buddystów, islamistów, którzy zachowywali wszystkie przykazania, poza pierwszym.

 • KAR Mek
  KAR Mek

  Niech Bóg Błogosławi księdza . Z Panem Bogiem.

 • KAR Mek
  KAR Mek

  Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: "Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje" (Ps 22, 17).

 • KAR Mek
  KAR Mek

  😪TAK WŁAŚNIE O. A. SZUSTAK jako Kapłan spędza czas w klasztorze . I jego przełożeni. To jest ich powołania. pleyes.info/port/wideo/tph9mXvQgKTEaH8 ?????????????? Przeor O.Tomasz Nowak.(Przełożony) Tak tłumaczy zachowanie O.A. SZUSTAKA pleyes.info/port/wideo/2Jemgau8oJqumXc O nawrócenie nas grzeszników.🙏 PSALM 51 Wezwanie i prośba pokutnika 1 Kierownikowi chóru. Psalm. Dawida, 2 gdy przybył do niego prorok Natan po jego grzechu z Batszebą. 3 Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości, w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość! 4 Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego! 5 Uznaję bowiem moją nieprawość, a grzech mój mam zawsze przed sobą. 6 Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest w Twych oczach, tak że się okazujesz sprawiedliwy w swym wyroku i prawy w swoim osądzie. 7 Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka. 8 Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, naucz mnie tajników mądrości. 9 Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję. 10 Spraw, bym usłyszał radość i wesele, niech się radują kości, któreś skruszył! 11 Odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia! 12 Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego! 13 Nie odrzucaj mnie od swego oblicza i nie odbieraj mi świętego ducha swego! 14 Przywróć mi radość z Twojego zbawienia i wzmocnij mnie duchem ochoczym! 15 Chcę nieprawych nauczyć drógs Twoich i nawrócą się do Ciebie grzesznicy. 16 Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco, niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość! 17 Otwórz moje wargi, Panie, a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

 • KAR Mek
  KAR Mek

  🙏🙏🙏O nawrócenie :nas grzeszników, Abp.Grzgorza Rysia, O. Remiego Recława S.J., O. Pawła Sawiaka S.J. O.Jacka Olczyka S.J. O.Adama Szustaka ,Marcina Zielińskiego , Inge Pozorską , kapłanów , świata całego i moją rodzinę. Jezu ufam tobie.🙏Święty Michale Archaniele! broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.🙏

 • Ewa Niemialkowska
  Ewa Niemialkowska

  Skoro karą za grzech jest śmierć,to dlaczego dalej karać piekłem. Boga który jest miloscia oskarżać o okrucieństwo jest niegodne.

 • Prezes Kódłaty
  Prezes Kódłaty

  swoje nastawienie po swojej śmierci można zmienić jeżeli pomaga się ludziom wykonując wole Boga rozkazy Boga podróżując w świecie duchowym i materialnym z raju na ziemie z ziemi do raju wtedy trzeba wiedzieć co robić żeby misja zakończyła się sukcesem takie misje wykonują najlepsze istoty Boga na przykład mesjasz albo archanioł

 • Ma To
  Ma To

  Bóg zapłać!

 • Włodzimierz Kowalik
  Włodzimierz Kowalik

  Piekło jest praktycznym zabezpieczeniem wolności człowieka. Jeśli piekło jest realne to i realna jest wolna wola, która je wybiera. Nie ma bowiem skutku bez przyczyny. A przyczyną piekła musi być wolny wybór stworzenia, bo inaczej zanegowalibyśmy dobroć Stwórcy. Widzimy doskonale jak porzucenie nauki o piekle idzie w parze z utratą ludzkiej wolności i odpowiedzialności. Ludzie zatracają poczucie własnej sprawczości oraz popadają w bierność, letniość i letarg. Stają się programowalni. Do tej pory byli zaprogramowani na bezmyślny konsumpcjonizm. Teraz są przeprogramywowani na równie bezmyślny kolektywizm za miskę ryżu ("wielki reset"). Kościół katolicki był (bo już niestety nie jest - ostatnią encyklikę trudno odróżnić od dokumentów ONZ) jedynym głosicielem autentycznej wolności człowieka w świecie. Przypuszczam z resztą, że dlatego jest tak zwalczany przez totalitaryzmy, którymi usiana jest cała ludzka historia. Doczesna wolność wynika wprost z nadprzyrodzonego celu ludzkiego życia. Chrześcijanie odmawiali kultu cesarza i wybierali śmierć, bo mieli inny kult. Gdy kult Boga znika, wolność przestaje być "substancjalna" i staje się funkcją w ramach systemu społecznego. Co pan karze, sługa musi. Wolność u starożytnych opierała się zatem na niewolnictwie: musimy mieć niewolników, aby żyć po ludzku - jak uczył Arystoteles. A u Marksa wolność wynika z dziejowej konieczności likwidacji własności prywatnej co w praktyce oznacza znowu masowe niewolnictwo itd. .

 • Sybilla Scott
  Sybilla Scott

  Czy taki heretyk jak Szustak może być sługą Chrystusa??? Ilu jeszcze zwiedzie??? Jak może nie być piekła skoro tylu sług ma na tym świecie ( masoneria itp).

  • Katarzyna Oracz
   Katarzyna Oracz

   Kim Pani jest❗❓, aby sądzić i to Księdza, bez należnego Mu szacunku❗To chyba nie"kolega", a nawet kolegi tak się nie traktuje. Bez szacunku nikogo nie powinniśmy traktować 😷❓❗🤔 🥀 🖤 🖤 🖤

 • agnieszka cioch
  agnieszka cioch

  Deo gratias!

  • Katarzyna Oracz
   Katarzyna Oracz

   Amen 🙏

 • Jolanta.
  Jolanta.

  Nigdy ojciec Szustak nie zakwestionował istnienia piekła.!!!!!!

 • Mała Mi
  Mała Mi

  Takie ważne rzeczy, naprawdę warte posłuchania, ale proszę, niech Ksiądz popracuje nad wymową. Ciężko się słucha tego ciągłego mlaskania i przełykania. Nie wiem jak inni, ale mnie to okrutnie męczy. Przepraszam i bez urazy :) Niech Bóg Księdza błogosławi.

 • krystyna Mikorska
  krystyna Mikorska

  KATOLIK jest ciagniony jak "baranek " na rzeż,przez Salezjanina ,ks. Jacka B.... pleyes.info/port/wideo/3pyvol-3i5eupXc

 • krystyna Mikorska
  krystyna Mikorska

  Tak traktuje się KATOLIKÓW walczących o powrót ŚWIETEK MSZY w rycie rzymskim do Koscioła ,przez Braci Salezjanów.....pleyes.info/port/wideo/l6ejr6m3aHvZZI8