"Milcz, głupi chłopie!" Traczyk-Stawska skarciła nacjonalistę, który próbował ją zakrzyczeć
43,821
Reddit
Grupa nacjonalistów próbowała zagłuszać przemówienia na manifestacji w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. W wyjątkowo mocnych słowach zwróciła się do nich Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego.

- My byliśmy w Europie zawsze i nikt nas z niej nie wyprowadzi, bo my tu rodziliśmy się od początku, tu są nasze korzenie - mówiła Wanda Traczyk-Stawska, która była jedną z osób sprzeciwiających się polexitowi podczas niedzielnego protestu w Warszawie.

Uczestniczka powstania warszawskiego podkreślała, że Europa jest dobrem wspólnym, i nikt nie może nas z niej wyprowadzić. W czasie jej przemówienia swoje okrzyki skandowali narodowcy, którzy próbowali ją zagłuszyć.

Kiedy Traczyk-Stawska miała już zakończyć swoje wystąpienie, powiedziała kilka mocnych słów do mikrofonu. Zwróciła się bezpośrednio do lidera nacjonalistów Roberta Bąkiewicza, który przy pomocy mocnych głośników próbował zagłuszyć jej wystąpienie (przypomnijmy: jest to środowisko finansowane przez rząd PiS).

- Milcz, głupi chłopie! Milcz, chamie skończony! Bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi mojej ojczyzny z Europy. Europa to także moja matka - podkreślała Wanda Traczyk-Stawska.

Subskrybuj nasz kanał ► bit.ly/naTemat_subskrybuj
Odwiedź naszą stronę ► natemat.pl/
Obserwuj nas na Instagramie ► instagram.com/natematpl/
Twitter ► twitter.com/natematpl

Komentarze
Kolejny